اسکیت سافت یا هارد asha sport

در زمان خرید کفش اسکیت و یا در هنگام صحبت کردن با مربی های اسکیت قطعا این اصطلاح اسکیت هارد و اسکیت سافت به گوش شما خواهد خورد. اولین سوالی که به ذهن هر شخصی خطور میکند تفاوت اسکیت هارد و سافت است. از آنجا که شما برای داشتن انتخابی درست نیازمند داشتن اطلاعات کافی هستید در اینجا توضیحاتی درباره این دو مورد خدمت شما ارائه داده میشود.

منظور از سافت و هارد بودن یک اسکیت جنس و سختی بدنه ( کفش ) آن میباشد. اسکیت هارد به اسکیتی گفته میشود که دارای بدنه سخت است و کفش آن اصولا از پلاستیک فشرده و یا کربن ساخته میشود. اسکیت سافت نیز به اسکیتی گفته میشود که دارای بدنه نرم است و  کفش آن از پارچه و فوم ساخته میشود.

اسکیت سافت
اسکیت هارد
اسکیت هارد

حال شاید برای شما سوال ایجاد شود که اسکت هارد یا سافت ؟  در جواب به این سوال میتوان گفت که هرکدام ویژگی های خاص دارند که در زیر به این ویژگی ها اشاره میشود و انتخاب درست زمانی صورت میگرد که شما بسته به هدف و فعالیتی که میخواهید انجام دهید بین این دو گزینه اسکیتی مناسب شرایط خود انتخاب کنید. تفاوت اسکیت هارد و سافت در تصویر زیر پاسخگوی بسیاری از سوالات است.

اسکیت سافت اسکیت هارد

ویژگی های اسکیت سافت (SOFT) :

  • تهویه هوای بهتر به دلیل داشتن بدنه درست شده از تور و پارچه و فوم
  • وزن کمتر به دلیل کمتر به کار رفتن پلاستیک فشرده و کمتر بودن وزن پارچه و تور بکار رفته نسبت به پلاستیک
  • حالت کتانی فرم اسکیت که باعث ایجاد حس راحتی و نرمی در اسکیت سوار میشود

ویژگی های اسکیت هارد (MOLDED) :  

  • حمایت و ساپورت بیشتر پای اسکیت سوار به دلیل داشتن بدنه ای ساخته شده از پلاستیک فشرده یا کربن
  • بازدهی بیشتر به دلیل انتقال بیشتر انرژی به چرخ ها و کنترل بیشتر
  • همه کاره بودن اسکیت به دلیل تغییر مکان تیغه اسکیت و قالب پا بودن کامل آن

پس از درک تفاوت اسکیت هارد و سافت در اینجا شاید این سوال پیش بیاید که کدام یک از این اسکیت ها مناسب فرد نوآموز و مبتدی میباشد؟ در جواب به این سوال میتوان گفت اگر فرد نوآموز دارای وزن زیاد است و از تعادل کمی نیز برخوردار است بهتر از اسکیت هارد استفاده کند ولی اگر فرد از تعادل خوبی برخوردار است و وزن زیادی ندارد میتواند از اسکیت سافت استفاده کند.

لازم به ذکر است اسکیت با بدنه هارد به دلیل ساخته شدن از پلاستیک فشرده و مستحکم از طول عمر و دوام بیشتری نسبت به اسکیت هارد برخوردار است. با توضیحات کاملی که در بالا درباره اسکیت سافت و هارد داده شد شما میتوانید انتخاب درست و مناسبی در هنگام خرید داشته باشید. اسکیت هارد یا سافت ؟

این مورد فراموش نشود هردو اسکیت ،از کیفیت ساخت بالایی برخوردار هستند و شما با در نظر گرفتن شرایط و هدف خود میتوانید انتخابی درست داشته باشید لازم به ذکر است شما میتوانید در سایت اسپرت پلاس از مشاوره آنلاین استفاده کنید و از  نظرات کارشناس فروش سایت نیز استفاده کنید.

خرید اسکیت هارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام!

پاسخگوی سوالات شما در زمینه خرید اسکیت و درخواست مربی متخصص هستیم. پشتیبان مورد نظر را انتخاب کنید.

× مشاوره آنلاین